Uszaty Fotel

Jak urządzić miejsce do spania

Gdy urządzamy kawalerkę albo mieszkanie, w którym nie da się wydzielić oprócz pokoju dzieci także sypialni dla rodziców, najoczywistszym rozwiązaniem wydaje się rozkładany tapczan. Możemy jednak poszukać pomysłów na rozwiązania, dzięki którym sypialnia będzie tylko i wyłącznie sypialnią, a my nie będziemy musieli martwić się tym, aby co rano wszystko nie tylko złożyć, ale i schować.
Możemy poszukać możliwości stworzenia sypialni we wnęce. Wystarczy, że zmieści się w niej łóżko i lampa, nie potrzebujemy więc wiele przestrzeni. Kiedy możemy wykorzystać istniejącą wnękę, sytuacja jest idealna. Jeśli nie – poszukajmy możliwości. Jeżeli w grę wchodzi remont albo urządzanie mieszkania od zera, możemy stworzyć taką wnękę sypialną kosztem części otwartej kuchni, przedpokoju czy innego pomieszczenia. Jeśli nie mamy funduszy na przesunięcie ścian lub możliwości jego przeprowadzenia – możemy ustawić regał albo szafę, które stworzą ściankę działową. Od strony, gdzie nasza wnęka wychodzi na pokój, montujemy karnisz w suficie i zakładamy grubą zasłonę. Można też wykorzystać harmonijkowe drzwi przesuwne. W ten sposób możemy zawsze zasłonić naszą sypialnię, gdy przyjdą goście.
W wysokim mieszkaniu z otwartymi przestrzeniami warto pomyśleć o łóżku na na antresoli. Pod nią możemy ustawić meble służące wypoczynkowi lub pracy.

Dodaj komentarz