Uszaty Fotel

Meblościanki są passe

Wera meblościanek minęła bezpowrotnie, choć można jeszcze znaleźć modele ze sklejki w małomiasteczkowych sklepach meblowych. W wielkich salonach meble, choć ustawione na jednej ścianie są ze sobą rozdzielone, tak abyśmy mogli sami w domu ułożyć własna kombinację.

Meblościanki nie sprawdzają się obecnie z kilku powodów. Przede wszystkim są za bardzo sztampowe i pospolite, a także nie dają zbyt wielu możliwości w zmianie wystroju wnętrza oraz urządzeniu go po prostu po swojemu. Również nowe budownictwo nie przewiduje stawiana meblościanek w domach. Style się zmieniają zarówno w architekturze jak i w wystroju wnętrz, tak więc trudno szukać nowoczesnego apartamentu, w którym znajdzie się choćby jedna taka ściana, na której zmieści się cała meblościanka. Minusem tego typu mebli jest też kiczowaty przepych, którego Polacy już nie lubią, a także mała pojemność szafek i szaf. Ponadto meble ze sklejki już dawno ustąpiły miejsca tym plastikowym czy drewnianym

Coraz częściej też wybieramy meble robione na wymiar, które o wiele lepiej wpasowują się w nasze wnętrza, a przede wszystkim dają większe pole manewru, jeżeli chodzi o urządzanie mieszkania oraz wyposażenie wnętrza, w którym mamy się czuć wygodnie.

Dodaj komentarz