Uszaty Fotel

Szarości we wnętrzach

Modne szare ściany wyglądają elegancko i stylowo, dają możliwości różnorodnych aranżacji, ale mogą też kojarzyć się z pomieszczeniem ciemnym i smutnym. Co umieścić na ich tle, aby wnętrze było jednocześnie harmonijne i pełne życia?
Jasne szarości, wydające się prawie białe, będą świetnie prezentować się z naturalnym drewnem, nie tylko jasnym. Tak jak w przypadku bieli, taki kolor możemy połączyć ze wszystkim. Postawmy na naturalne materiały i ich barwy, wszystko, co kojarzy się z ciepłem i przytulnością, ale też prostotą. Możemy też postawić na meble białe. Jeśli marzy nam się czerń, wymagać będzie ożywienia kolorem, aby nie wyglądała przytłaczająco.
Podobnie nieco ciemniejsze odcienie szarości na ścianach łączyć powinniśmy z żywymi kolorami. W tym wypadku muszą być energetyczne i intensywne, doskonały będzie pomarańcz, limonka, intensywny i niezbyt ciemny fiolet albo soczysta, jasna czerwień. Sofa, fotel, odnowiona szafla albo dodatki w takim kolorze, zestawione z bielą i jasnym drewnem, sprawią, że pomieszczenie będzie nowoczesne i dynamiczne, a jednocześnie przytulne, będziemy w nim z przyjemnością spędzać czas. Im ciemniejszy odcień szarości wybierzemy, tym mniej będą do niego pasować klasyczne meble, które na tym tle wypadną smutno, postawić więc trzeba na nowoczesny, ciekawy design.

Dodaj komentarz